Antep Fıstığı Iyi mi Yazılır? Antep Fıstığı Tdk Doğru Yazılışı…

Antep Fıstığı Iyi mi Yazılır?
Antep fıstığı için doğru yazımın ayrı olduğu görülür. Kısaca bu kelimeler bitişik yazılmaz. Bilhassa birçok şahıs kimi zaman ‘Antepfıstığı’ şeklinde bir yazım yapmaktadırlar. Bu tamamen yanlış bir yazımdır. Doğru yazım yalnız Antep fıstığı şeklindedir. Başka bir türlü yazım yapmamak gerektiği bilinir.
Antep Fıstığı TDK Doğru Yazılışı
Antep fıstığı için doğru yazımı öğrenmek için TDK’dan yardım almak mümkündür. Buna nazaran baktığımızda ise Antep fıstığı yazımını rahatça görmemiz mümkündür. Zira Antep fıstığı TDK doğru yazılışı şu şekildedir;
– Antep fıstığı.
Görüldüğü suretiyle Antep fıstığı için ayrı bir yazım söz mevzusudur. Bitişik yazıldığı süre bu yanlış bir kullanım olur. Buna dikkat ederek bu kelimeleri ayrı şekilde kurallara uygun olarak yazmanız mümkündür. Antep Fıstığı Bitişik mi Ayrı mı Yazılır?
Ayrı yazılması ihtiyaç duyulan kelimeler hiçbir şekilde bitişik yazılmaz. Sonuçta belirli yazım kuralları vardır ve buna nazaran hareket edilmesi gerekir. Buna nazaran Antep fıstığı ayrı şekilde yazılır ve bunu değişiklik yapmak yersizdir. Antep fıstığı bir tamlamadır ve uygun olan yazımı ayrı şekildedir.
Antep Fıstığı Cümle İçinde Kullanım ÖrnekleriAntep fıstığı için birçok örnek vermek mümkündür.
– Bu dükkanın Antep fıstığı son aşama taze oluyor. (Doğru kullanım)
– Bakkala gittiğin süre bana yarım kilo Antepfıstığı almayı unutma. (Yanlış kullanım)
– Antep fıstığı en yararlı kuruyemişlerden birisi olarak bilinir. (Doğru kullanım)
 

Son Dakika Haberler