Antrenman Iyi mi Yazılır? Antrenman Tdk Doğru Yazılışı… Antrenman Mı Alıştırma Mı?

Antrenman Iyi mi Yazılır?
İnsanlar için kafa karıştıran antrenman sözcüğü yazımı ile merak çeker. Bundan dolayı bu sözcüğün yazımı mevzusunda çeşitli hatalar mevcuttur. Bilhassa ‘alıştırma’ ve ‘antarman’ benzer biçimde yazımlar sıkça denk gelir. Bunların yanlış bulunduğunu söylemek lazımdır. Bundan dolayı bu sözcük bir tek antrenman olarak bilinir ve bunun haricinde kalan her yazım yanlış kabul edilir.
Antrenman TDK Doğru Yazılışı
TDK içinde yer edinen yazıma nazaran ‘antrenman’ sözcüğü kolaylıkla görülür. Bu sözcük TDK’da yer almış olduğu şekliyle doğrudur. Buda sözcüğün başka türlü karşımıza çıkmasının doğru olmadığına işaret eder.
Antrenman mı Alıştırma mı? Antrenman yada alıştırma yazımları fazlaca sık karşımıza denk gelir. Bunların hangisinin doğru olduğundan merak çekmeye yarar. Buna nazaran doğru olan yazım antrenman olarak bilinir. Öteki türlü yazıma direkt olarak yanlış demek mümkündür.
 
Bir sözcüğü yazarken doğru şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Bundan dolayı yazım yanlışları kişilerin öğrenimini negatif yönde etkisinde bırakır. Buda yanlış tahsil ile alışkanlık olacağını gösterir. Doğal olarak bu alışkanlık ilerleyen süreçte daha fazlaca sorun yaratır. Bunun için antrenman sözcüğünün doğru yazımı herkesçe bilinmelidir.
Antrenman Sözcüğünü İçeren Cümle Örnekleri
– Ekip önündeki maçı kazanmak için yoğun bir antrenman yapıyor.
– Yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı.
– Antrenman yaparken dizini fazlaca fena derecede sakatladı.
– Spor hocasının hazırlamış olduğu antrenman programı son aşama yararlı oldu.- Yeni antrenman programı bugün itibariyle gösterildi.
 

Son Dakika Haberler