Demirören Medya Lisesi öğrencilerine ilk hafta sonunda müzikal etkinliği

18.09.2022 19:24 Haber Deposu: DHA Türkiye’nin en büyük medya grubu bünyesindeki Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ilk öğrencileri ve eğitimci ekibiyle 2022-2023 eğitim ve öğretim yılına başladı. Eğitim yılının ilk haftasını geride bırakan Demirören Medya Lisesi tarafınca öğrencilerinin toplumsal ve kültürel gelişimini desteklemek amacıyla hafta sonunda etkinlik düzenlendi. İlk hafta heyecanını yaşayan öğrenciler, Demirören Lisesi Müdürü Atila Ertoğan ve öğretmenler eşliğinde, Sıkıntılı Performans Sanatlar Merkezi’ndeki ‘Peter Pan ve Varolmayan Ülke’ müzikalini seyretti.
Müzikalin peşinden öğrenciler, ilk eğitim haftası ve müzikal ile alakalı görüşlerini dile getirdi. Öğrencilerden Melis Yaman, “Oyunda çoğumuz oldukca eğlendik. Demirören Medya Lisesi olarak dolu dolu ve oldukca mutlu yedi gün geçirdik. Önümüzdeki haftaların da bu şekilde olacağından kuşkum yok. Oyundaki tüm oyuncuların enerjisi oldukca güzeldi. Ben, oldukca zevk aldım” dedi. “İLK HAFTADAN BİRBİRİMİZE ÇOK ALIŞTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”
Baran Başat ise, “Bu hafta okula başladık. Kent dışından geliyoruz, İstanbul’a da yeni geldik. Buna karşın ilk haftadan birbirimize oldukca alıştığımızı düşünüyorum. Demirören Medya Lisesi’nin ilk öğrencilerinden olduğum için de ayrı bir coşku duyuyorum” ifadelerini kullandı.
“İLK HAFTA SONUMU BÖYLE GEÇİRMEK ÇOK KEYİFLİYDİ”
Güneş Ece İskender de, “Oyun oldukça güzel ve keyifliydi. Sahne ve dekorlar oldukca estetikti. Oyuncuların enerjisi ve atmosfer harikaydı. İlk hafta sonumu bu şekilde geçirmek beni oldukca rahatlattı ve keyif verdi” şeklinde konuştu.
“ÇOCUKLARIMIZI SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİMLERİNİ DESTEKLEMEK İSTİYORUZ”
Demirören Medya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Atila Ertoğan, “Demirören Medya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ilk haftamızı bitirdik. Güzel bir oryantasyon haftası oldu. Evlatlarımızın bilimsel niteliği olan gelişimine büyük ehemmiyet veren bir okuluz fakat bununla beraber evlatlarımızın toplumsal ve kültürel gelişimine de ehemmiyet veriyoruz. O yüzden hep beraber Sıkıntılı PSM’de toplandık ve bir tiyatro oyunu izledik. Çocuklarımı oldukca yönlü yetiştirmek istiyoruz. Bilimsel niteliği olan gelişimlerinin yanı sıra sportif ve kültürel gelişimlerini de desteklemek istiyoruz. Bu yüzden hafta sonları etkinliklerimiz bu şekilde devam edecek” diye konuştu.

Son Dakika Haberler