Devrim Yakut yaşamış olduğu hastalığı söyledi

Devrim Yakut, geçtiğimiz nisan ayında yaşamış olduğu ciddi sıhhat problemi sebebiyle ‘Camdaki Kız’ dizisine iki hafta ara vermek mecburiyetinde bırakılmıştı. Gülcihan Koroğlu karakteri, senaryo gereği Van’daki hasta amcasının yanına gitmişti. Bu süreçte hastanede tedavi görmüş olduğu ortaya çıkan 53 yaşındaki oyuncu, sağlığına kavuşup sete dönmüştü.
Beynine pıhtı attığını açıklayan Yakut, 4 Mayıs’ta toplumsal medya hesabından sevenlerine şöyleki seslenmişti:
Basında çıkan hastalık haberleri üstüne telefonum neredeyse susmadı. Sevginiz ne büyük, ne şanslıyım. Tanrı bir tekinizin bile teline zeval vermesin. Tam bir ay ilkin bugün, beynimin talamus bölgesine minnak bir pıhtı attı. Minnacık şey, beni hastanelik etti. Ucuz atlatılmış, önemli bir sorun. İyiyim, acele yorulmak ve sağ tarafımda yaygın uyuşukluk hissi haricinde araz bırakmadı. Doktorumun söylediğine gore o da geçecek. Aradınız, sordunuz, iyi enerjiler, dualar yolladınız. Hepinizin o güzel kalplerinize minnettarım. Hepinizi sevgimle kucaklarım. Sıhhatli, şahane günlerimiz olsun. Meşhur oyunu, hastalığını ilk kez Empati programında söyledi: Aniden yaşantımız değişti! Sabah evden düzgüsel çıktım, döndüğümde eşim Alper konuşamıyordu ve yazamıyordu.
Beyindeki konuşma merkezine pıhtı attığı için konuşmayı ve yazmayı unutmuştu. Tam Alper düzelirken benim ayaklarım uyuştu, sonrasında ellerim uyuştu, sonrasında yüzümün yarısı uyuştu. Alper’den fazlaca antrenmanlı olup, sorun üstüne büyük okumalar yaptığım için ‘Beynime bir şey oldu, benim doktora gitmem lazım’ dedim. Kendime minik bir çanta yaptım, Alper’i uyandırdım ve ‘Hastaneye gitmem gerekiyor, sanırım benim beynime pıhtı attı’ dedim.
Bu kadar emindim ve yanılmadım. Hakkaten o şekilde oldu. Bu sefer başka bir sıkıntılı süreç başladı. Günün sonunda Alper de ben de şunu düşünüyoruz; Yaşam bizlere ikinci bir talih verdi. Artık hiçbir şey eskisi şeklinde değil. Ölebileceğimi asla düşünmedim. Umudumu asla kaybetmedim.

Son Dakika Haberler