Galatasaray’da hedef Evander – Futbol Haberleri

Aslan, 10 numarayı Evander’e emanet etmeye emin. Sarı- Kırmızılılar bir süredir gündemin en üst sıralarında yer edinen Brezilyalı yıldızla antak kalma sağlamış oldu. Hatta 10 numaralı formanın 24 yaşındaki oyuncuya verilmesi planlanıyor. Sadece daha öncesinden büyük seviyede mutabakat sağlanan kulübü Midtjylland’ın, gelen öteki teklifleri de koz olarak kullanıp 1 milyon Euro daha talep etmesi, Galatasaray cephesinin tepkisini çekti.
Sarı-Kırmızılılar, Danimarka temsilcisiyle aradaki bu pürüzü de gidererek, birkaç gün içinde Evander’i İstanbul’a getirmeyi planlıyor. Aktarma , Galatasaray’ın istediği şekilde gerçekleşirse, genç yeteneğin bonservisine başarı bonusları hariç, 6.5 milyon Euro civarına bir ödeme yapılacak. Trabzon’da Cardozo formaları satışa sunuldu
Hedef Giresun maçıydı fakat…
Galatasaray’da ilk hedef, Evander’i ligin ikinci haftasında Nef Stadı’nda oynanacak Giresunspor maçına yetiştirmekti. Sadece Sambacı’nın hafifçe bir sakatlığı bulunuyor. Midtjylland’ın doktorlarına bakılırsa Brezilyalı futbolcu ay sonuna kadar sahalardan uzak duracak. Buna rağmen Galatasaray cephesi, genç oyuncuyu kendi ekibiyle detaylı bir kontrole sokacak ve ciddi bir sorun olup olmadığını ortaya çıkaracak. Bu yüzden, Evander’in İstanbul’a getirilmesi kadar, burada yapılacak sıhhat kontrolleri de eleştiri öneme haiz.
3 yıl ilkin Vasco’dan Midtjylland’a aktarma olan Evander, Danimarka ekibinde çıkmış olduğu 150 maçta 43 gol 34 asiste imza attı.

Son Dakika Haberler