Jaguar’lı çifte katliam davasında vaka yerinde bulgu sonucu…

Mahmut Bike, kendisinden ayrılmak isteyen eşi Hakkaniyet Bike’nin bir başkasıyla ilişkisi bulunduğunu öğrendi. Eşine daha ilkin armağan etmiş olduğu akıllı saatten 21 Haziran 2021 günü konumunu buldu. Eşinin ağabeyi Selahattin Erbek ve amcasının kızı Öznur Erbek ile kendi kardeşi Fırat Bike ve arkadaşı Furkan Özcan’ı da yanına alıp konumun gösterdiği Büyükçekmece’deki parka gitti. Hakkaniyet Bike yanında Gökhan Denli ile beraber bankta oturuyordu. Mahmut Bike, Gökhan Denli’nin üstüne saldırıp bıçakladı ondan sonra da silahla vurarak öldürdü. Hakkaniyet Bike’yi eve götürmek için zorla otomobiline bindirdi. Otomobildekilerin iddiasına nazaran, Hakkaniyet Bike D-100 Karayolu’nda Mahmut Bike’nin otomobilinden düştü, arkadan gelen Fırat Bike de Jaguar marka otomobiliyle Hakkaniyet’i yanlışlıkla ezdi.
TÖRE CİNAYETİNDEN DAVA
Mahmut Bike, Fırat Bike, Furkan Özcan ve Öznur Erbek olayın peşinden tutuklandı. Selahattin Erbek ise yakalanamadı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 5 kişiye töre cinayeti suçlamasıyla ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı.
Bakırköy 18’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada mahkeme heyeti bulgu yapma sonucu aldı. Mahkeme heyeti sanıklarla beraber Hakkaniyet’in öldüğü yere gidecek, sanıklara Hakkaniyet’in otomobilden iyi mi düşmüş olduğu, iyi mi arkadan gelen otomobilin altında kalmış olduğu sorulacak.
Kaynak: Özgürlük / Burcu Purtul UÇAR

Son Dakika Haberler