Son Dakika – Hava Durumu (23-09-2022)

Marmara Bölgesinin genelinde sağanak yağışlar görülüyor. Isı bölgede en yüksek 20-21 derecelerde ölçülüyor. Hafta sonu yağış bölgeyi terk ediyor, sıcaklıklar da adım adım yükseliyor.
Ege Bölgesinde hava azca bulutlu ve güneşli. Isı iç kesimlerde 17-18, kıyıda 25-26 derecelerde ölçülüyor. Hafta sonu sıcaklıklar yükseliyor, Pazar günü kıyıda 28-29 dereceler ölçülüyor.
Akdeniz Bölgesinin doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Orta kesimlerde parçalı bulutlar görülürken batıda hava açık, güneşli. Isı Mersin’de 30, Adana’da 32 aşama.
İç Anadolu Bölgesinin batı kesimleri parçalı bulutlu, doğu kesimleri sağanak yağışlı. Yağış cumartesi günü de aynı alanda etkili olacak, Pazar günü bölgeyi terk edecek.
Karadeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Doğu kesimlerde bu yağış güçlü gök gürültülü sağanak yağış olarak görülecek. Sel ve su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında güçlü rüzgar ve ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı bölge halkının önlemli olması gerekiyor.
Doğu Anadolu Bölgesinin cenup kesimleri parçalı bulutlu, bölgenin kalanında ise sağanak yağış etkili oluyor. Isı bölgede 20 ile 25 aşama içinde ölçülüyor. Cumartesi günü de benzer bir hava durumu planlanıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve azca bulutlu. Gaziantep dolaylarında sağanak yağış da görülebilir. Isı Şanlıurfa’da 30 aşama ölçülüyor. Diyarbakır’da 28, Mardin’de ise 26 derecelik ısı var.

Son Dakika Haberler